NÁRODNÍ SOUTĚŽ VÍN – VELKOPAVLOVICKÁ PODOBLAST

Šampion a vítězové kategorií 2017

 

Kategorie A – bílá vína suchá a polosuchá Tramín červený

Vítěz kategorie a Šampion: Tramín červený 2015 pozdní sběr – Bohemia Canopus

Kategorie B – bílá polosladká

Vítěz kategorie: Tramín červený 2015 výběr z hroznů – Templářské sklepy Čejkovice

Kategorie C – sladká vína

Vítěz kategorie: Aurelius 2012 výběr z cibéb – Vinselekt Michlovský a.s.

Kategorie D – růžová vína a klarety

Vítěz kategorie: Rosé nad Zahrady 2016 výběr z hroznů – VÍNO J. STÁVEK

Kategorie E – červená vína suchá a polosuchá

Vítěz kategorie: Frankovka 2015 pozdní sběr – Patria Kobylí, a.s.

Kategorie G – sekty

Vítěz kategorie: Bohemia Sekt Prestige Chardonnay brut 2015, jakostní šumivé víno s.o. – BOHEMIA SEKT, s. r. o.

Nejlepší kolekce: Vinařství Kamil Prokeš, Velké Němčice

Výsledky Národní soutěže vín 2017 – Velkopavlovická podoblast

 

Šampion a vítězové kategorií 2016

 

Kategorie A – bílá vína suchá a polosuchásampion-nsv-2016-vpo-andre-2013-kv-vinselekt-michlovsky

Vítěz kategorie: Sauvignon 2015 pozdní sběr – Rodinné vinařství Spěvák s.r.o.

Kategorie B – bílá polosladká

Vítěz kategorie: Sauvignon – botrytis cinerea 2014 výběr z bobulí – Vinařství Pechor

Kategorie C – sladká vína

Vítěz kategorie: Lokus červený 2012 likérové víno – VÍNO J. STÁVEK

Kategorie D – růžová vína

Vítěz kategorie: Rosé Trkmanska 2015 VOC Modré hory – VÍNO J. STÁVEK

Kategorie E – červená vína suchá a polosuchá

Vítěz kategorie a celkový šampion soutěže: André 2013 kabinetní víno – Vinselekt Michlovský a.s.

Kategorie G – sekty

Vítěz kategorie: Bohemia Sekt Prestige brut 2013, jakostní šumivé víno s.o. – BOHEMIA SEKT, s. r. o.

Nejlepší kolekce: Víno Rakvice s.r.o.

Výsledky Národní soutěže vín 2016 – Velkopavlovická podoblast

 

Šampion a vítězové kategorií 2015

 

Kategorie A – bílá vína suchá a polosuchásampion_cabernet_moravia_gallery_2013_

Chardonnay 2013, výběr z hroznů z vinařství Velkobílovická vína s. r. o.

Kategorie B – bílá polosladká

Rulandské bílé 2013, výběr z hroznů z VINAŘSTVÍ ŠABATA s. r. o.

Kategorie C – sladká vína (bílá, růžová i červená)

Cuvée Bobulky od kapličky 2013, slámové víno Oldřicha Drápala

Kategorie D – růžová vína

Rosé Trkmanska 2014, VOC Modré hory vinařství VÍNO J. STÁVEK

Kategorie E – červená suchá a polosuchá vína

Cabernet Moravia GALLERY 2013, jakostní víno odrůdové z vinařství PATRIA Kobylí, a. s.

Kategorie G – jakostní šumivá vína

Bohemia Sekt Prestige Chardonnay brut 2013, jakostní šumivé víno s.o. vinařství  BOHEMIA SEKT, s. r. o.

Nejlepší kolekce:  PATRIA Kobylí, a. s.

Výsledky Národní soutěže vín 2015 – Velkopavlovická podoblast

 

Šampion a vítězové kategorií 2014

 

Kategorie A – bílá vína suchá a polosucháilustracka-z-roku-2013

Tramín červený 2013 pozdní sběr – Vladimír Tetur

Kategorie B – bílá polosladká

Tramín červený 2013 výběr z hroznů – Vinařství Bronislav Vajbar

Kategorie C – sladká vína (bílá, růžová i červená)

Grand Chateau Lednice 2012 slámové víno – Vinařství Chateau Lednice, a. s.

Kategorie D – růžová vína

Svatovavřinecké 2013 pozdní sběr – Vlastislav Klobása

Kategorie E – červená suchá a polosuchá vína

Cabernet Sauvignon 2012 pozdní sběr – PATRIA Kobylí, a. s.

Kategorie F – jakostní šumivá vína

Louis Girardot brut 2010 jakostní víno šumivé s.o. – BOHEMIA SEKT, s. r. o.

Nejlepší kolekce:  Vinařství Vajbar Bronislav – Rakvice

Výsledky Národní soutěže vín 2014 – Velkopavlovická podoblast

 

Šampion a vítězové kategorií 2013

 

Kategorie A – bílá vína suchá a polosucháampionnsv-velkopavlovickpodoblast2013-oez

Hibernal, pozdní sběr 2012 – Petr Mokruša

Kategorie B – bílá polosladká

Grand Chateau Hibernal, pozdní sběr 2012 – VINAŘSTVÍ CHATEAU LEDNICE, a. s.

Kategorie C – sladká vína (bílá, růžová i červená)

Pálava, výběr z hroznů 2012 – PATRIA Kobylí, a. s.

Kategorie D – růžová vína

Klaret Rulandské modré, pozdní sběr 2012 – Vinařství Vajbar Kobylí

Kategorie E – červená suchá a polosuchá vína

Cabernet Moravia GALLERY, jakostní víno 2012 – PATRIA Kobylí, a. s.

Kategorie F – červená vína polosladká

Ludwig Cabernet Moravia cuvée, pozdní sběr 2011 – Vinařství Ludwig, s. r. o.

Kategorie F – jakostní šumivá vína

STEPHANUS, pěstitelský sekt 2010 – PROQIN, s. r. o.

Nejlepší kolekce:  PATRIA Kobylí, a. s.

 

Šampion a vítězové kategorií 2012

 

Šampion a vítěz kategorie: Sauvignon – pozdní sběr 2011 z Vinařství Proqin s.r.o. ampion_sauvignon_blanc_2011

Kategorie B – bílá polosladká

Vítěz kategorie: Sauvignon – výběr z hroznů 2011 z Vinařství U Kapličky

Kategorie C – sladká vína

Vítěz kategorie: Chardonnay – slámové víno 2009 z Vinařství Oldřich Drápal

Kategorie D – růžová vína

Vítěz kategorie: Cabernet Moravia – ROSÉ – pozdní sběr 2011 z Vinařství Josef Dufek

Kategorie E – červená vína

Vítěz kategorie: Frankovka, pozdní sběr 2011 z Vinařství Kubík z Velkých Bílovic

Kategorie F – sekty s.o.

Vítěz kategorie: Louis Girardot brut – jakostní šumivé víno s.o. 2008 společnosti BOHEMIA SEKT, s.r.o.

Nejlepší kolekce

PATRIA Kobylí a.s.

Výsledky Národní soutěže vín 2012 – Velkopavlovická podoblast

 

Šampion a vítězové kategorií 2011

 

Kategorie A – bílá vína suchá a polosuchá

1. Šampion a vítěz kategorie: Tramín červený, pozdní sběr 2010, Petr Skoupil

2. místo v kategorii: Chardonnay, pozdní sběr 2010, Vinařství Kubík

3. místo v kategorii: Rulandské bílé, pozdní sběr 2007, VINSELEKT MICHLOVSKÝ a.s.

Kategorie B – bílá polosladká

Vítěz kategorie: Hibernal, pozdní sběr 2010, Jakub Šamšula

Kategorie C – sladká vína

Vítěz kategorie: Rulandské šedé, slámové víno 2007, Oldřich Drápal

Kategorie D – růžová vína

Vítěz kategorie: Zweigeltrebe, jakostní víno odrůdové 2010, Sing Wine s.r.o.

Kategorie E – červená vína

1. Vítěz kategorie: Frankovka, pozdní sběr 2009, PATRIA Kobylí a.s.

2. místo v kategorii: Čertoraj, jakostní víno známkové 2009, Vitis Moravia – Marek Štýbl

3. místo v kategorii: Rulandské modré, výběr z hroznů 2007, VINAŘSTVÍ Plešingr, spol. s r.o.

Kategorie F – sekty s.o.

Vítěz kategorie: Bohemia Sekt Prestige demi sec, jakostní šumivé víno s.o. 2008, BOHEMIA SEKT, a.s.

 

Nejlepší kolekce

Oldřich Drápal, Brno

 

Kompletní výsledky: dle odrůd, dle firem

 

Statut Národní soutěže vín – Velkopavlovická podoblast