NÁRODNÍ SOUTĚŽ VÍN – MIKULOVSKÁ PODOBLAST

Šampion a vítězové kategorií 2017

 

Kategorie A – bílá vína suchá a polosuchá

Šampion a vítěz kategorie: Ryzlink vlašský 2016 výběr z hroznů, Ing. Miroslav VolaříkRyzlink_vlassky

Kategorie B – bílá polosladká

Vítěz kategorie: Pálava 2016 výběr z hroznů – Vinařství Garčic

Kategorie C – sladká vína (bílá, růžová i červená)

Vítěz kategorie: Aurelius 2008 výběr z cibéb – VINSELEKT MICHLOVSKÝ a.s.

Kategorie D – růžová vína a klarety

Vítěz kategorie: Zweigeltrebe 2016 pozdní sběr – Vinařství Fučík

Kategorie E – červená vína suchá a polosuchá

Vítěz kategorie: Rulandské modré 2015 výběr z hroznů – Štěpán Maňák

Kategorie G – Jakostní šumivá vína stanovené oblasti

Sekt Volařík 2013 pěstitelský sekt – Ing. Miroslav Volařík

 Nejlepší kolekce: Vinařství Garčic – Pavlov

Výsledky Národní soutěže vín 2017 – Mikulovská podoblast

 

Šampion a vítězové kategorií 2016

 

Kategorie A – bílá vína suchá a polosuchá (ze 302 vín)nsvmik2016-ampion-rrps15-naweb

Šampion a vítěz kategorie: Cépage – Ryzlink rýnský 2015 pozdní sběr, Nové Vinařství, a.s.

Kategorie B – bílá polosladká (ze 126 vín)

Vítěz kategorie: Ryzlink rýnský 2008 pozdní sběr – MARCUSWINE TRADING a.s. / MEGAPRODUCTION a.s.

Kategorie C – sladká vína (bílá, růžová i červená) (z 37 vín)

Vítěz kategorie: Tramín červený 2015 výběr z bobulí – Vinařství Garčic

Kategorie D – růžová vína a klarety (z 18 vín)

Vítěz kategorie: Frankovka 2015 – Rodinné vinařství Mikulov

Kategorie E – červená vína suchá a polosuchá (ze 73 vín)

Vítěz kategorie: Merlot 2015 pozdní sběr – Chāteau Valtice – Vinné sklepy Valtice a.s.

Kategorie G – Jakostní šumivá vína stanovené oblasti (ze 14 vín)

Vítěz kategorie: Ryzlink vlašský 2013 jakostní šumivé víno – ing. Miroslav Volařík

Nejlepší kolekce: Vinařství Garčic

 Výsledky Národní soutěže vín 2016 – Mikulovská podoblast

 

Šampion a vítězové kategorií 2015

 

Kategorie A – bílá vína suchá a polosuchámichlovsky_rulandske_sede_2013

Šampion a vítěz kategorie: Rulandské šedé 2013 pozdní sběr – VINSELEKT MICHLOVSKÝ a. s.

Kategorie B – bílá polosladká

Vítěz kategorie: Chardonnay 2014 pozdní sběr – Střední vinařská škola Valtice

Kategorie C – sladká vína (bílá, růžová i červená)

Vítěz kategorie: Aurelius 2008 výběr z cibéb – VINSELEKT MICHLOVSKÝ a. s.

Kategorie D – růžová vína a klarety

Vítěz kategorie: Cabernet Sauvignon 2014 kabinetní víno – Kolby a. s.

Kategorie E – červená vína suchá a polosuchá

Vítěz kategorie: Cabernet Sauvignon 2013 pozdní sběr – VÍNO Mikulov, spol. s. r. o.

Kategorie G – Jakostní šumivá vína stanovené oblasti

Vítěz kategorie: Louis Girardot brut 2010 jakostní šumivé víno – BOHEMIA SEKT, s. r. o.

Nejlepší kolekce: Střední vinařská škola Valtice

Výsledky Národní soutěže vín 2015 – Mikulovská podoblast

 

Šampion a vítězové kategorií 2014

 

Kategorie A – bílá vína suchá a polosuchápurmice_mal

Šampion a vítěz kategorie: Ryzlink rýnský 2013 pozdní sběr – Ing. Miroslav Volařík

Kategorie B – bílá polosladká

Vítěz kategorie: Cabernet Blanc 2012 výběr z hroznů – Vinné sklepy Valtice, a. s

Kategorie C – sladká vína (bílá, růžová i červená)

Vítěz kategorie: Ryzlink vlašský 2012 výběr z bobulí – Vinné sklepy Valtice, a. s

Kategorie D – růžová vína a klarety

Vítěz kategorie: Zweigeltrebe rosé 2013 kabinetní víno – VÍNO LÍPA MIKULOV, s. r. o.

Kategorie E – červená vína suchá a polosuchá

Vítěz kategorie: Cabernet Sauvignon 2012 výběr z hroznů – Vinné sklepy Valtice, a. s

Kategorie F – červená vína polosladká

Vítěz kategorie: Rulandské modré 2011 výběr z bobulí – Gotberg, a. s.

Kategorie G – Jakostní šumivá vína stanovené oblasti

Vítěz kategorie: Louis Girardot brut 2010 jakostní šumivé víno s.o. – BOHEMIA SEKT, s. r. o.

Nejlepší kolekce: MORAVÍNO s. r. o. – Valtice

Výsledky Národní soutěže vín 2014 – Mikulovská podoblast

 

Šampion a vítězové kategorií 2013

 

Kategorie A – bílá vína suchá a polosucháampionnsv-mikulovskpodoblast2013

Šampion a vítěz kategorie: Chardonnay Terroir, pozdní sběr 2011 – Zámecké vinařství Bzenec s. r. o.

Kategorie B – bílá polosladká

Vítěz kategorie: Chardonnay, výběr z hroznů 2011 – Nové Vinařství, a. s

Kategorie C – sladká vína

Vítěz kategorie: Tramín červený, slámové víno 2010 – ZD Sedlec

Kategorie D – růžová vína

Vítěz kategorie: Zweigeltrebe rosé, pozdní sběr 2012 – Střední odborná škola vinařská a Střední odborné učiliště zahradnické

Kategorie E – červená suchá a polosuchá vína

Vítěz kategorie: Frankovka, výběr z hroznů 2011 – VINSELEKT MICHLOVSKÝ, a. s.

Kategorie F – červená polosladká vína

Vítěz kategorie: Rulandské modré barrique, výběr z bobulí 2011 – Vinařství Štěpán Maňák

Kategorie G – sekty s.o.

Vítěz kategorie: Sekt Chardonnay & Ryzlink vlašský, jakostní šumivé víno 2010 – Tanzberg Mikulov, a. s.

Nejlepší kolekce

Zámecké vinařství Bzenec s. r. o.

Kompletní výsledky ke stažení zde

 

Šampion a vítězové kategorií 2012

 

Kategorie A – bílá vína suchá a polosuchánsv-mikulovskapodoblast-ampion2012

Šampion a vítěz kategorie: Ryzlink vlašský, pozdní sběr 2011, Vinařství Volařík

Kategorie B – bílá polosladká

Vítěz kategorie: Ryzlink vlašský, výběr z bobulí 2009, Vinselekt Michlovský, a. s.

Kategorie C – sladká vína

Vítěz kategorie: Tramín červený, slámové víno 2008, Sonberk, a. s.

Kategorie D – růžová vína

Vítěz kategorie: Rulandské modré rosé, pozdní sběr 2011, Víno Lípa Mikulov, s. r. o.

Kategorie E – červená vína

Vítěz kategorie: Cabernet Sauvignon Barrique, výběr z hroznů 2011, Štěpán Maňák

Kategorie F – sekty s.o.

Vítěz kategorie: Grandioso, jakostní šumivé víno s.o. 2009, Vinné sklepy Valtice, a. s.

Nejlepší kolekce

Vinařství Mikrosvín Mikulov, a. s.

Kompletní výsledky ke stažení zde

 

Šampion a vítězové kategorií 2011

 

Kategorie A – bílá vína suchá a polosuchánarodnisoutezvin-mikulovskapodoblast-sampion

Šampion a vítěz kategorie: Ryzlink vlašský – Nature 2010, Vinařství Šebesta

Kategorie B – bílá polosladká

Vítěz kategorie: Tramín červený, výběr z bobulí 2008, Vinařství Galant

Kategorie C – sladká vína

Vítěz kategorie: Ryzlink rýnský, výběr z cibéb 2007, SONBERK a.s.

Kategorie D – růžová vína

Vítěz kategorie: Zweigeltrebe, pozdní sběr 2010, Tereza Kasparová

Kategorie E – červená vína

Vítěz kategorie: Cabernet Sauvignon, výběr z hroznů 2009, Vinofol s.r.o.

Kategorie F – sekty s.o.

Vítěz kategorie: Louis Girardot brut, jakostní šumivé víno s.o. 2008, BOHEMIA SEKT, a.s.

Nejlepší kolekce

BOHEMIA SEKT, a.s.

 

Kompletní výsledky: dle odrůddle firem

 

Statut Národní soutěže vín – Mikulovská podoblast