NÁRODNÍ SOUTĚŽ VÍN – OBLAST ČECHY

Šampion a vítězové kategorií 2017

 

Kategorie A – bílá vína suchá a polosuchá (z 66)

  • Ryzlink rýnský 2015 kabinetní víno – Školní statek Mělník

Kategorie B – bílá polosladká vína (z 25)

  • Ryzlink rýnský 2007 výběr z bobulí – Luděk Vondrák

Kategorie C – sladká vína (ze 7)

  • Cuvée 2012 slámové víno – Botanická zahrada hl. města Prahy

Kategorie D – růžová vína a klarety (z 13)

  • Rulandské modré 2016 české zemské víno – Botanická zahrada hl. města Prahy

Kategorie E – červená vína suchá (z 35)

  • Neronet 2015 české zemské víno – Pavel Bulánek/Sklep Grébovka

Nejlepší kolekce, cena starosty Města Mělník: Školní statek Mělník

Výsledky Národní soutěže vín 2017 – Oblast Čechy

 

Šampion a vítězové kategorií 2016

 

Kategorie A – Bílá vína suchá a polosuchá (ze 41)nsv-cechy-sampion-2016

Hibernal  2015 české zemské víno – Sklep Grébovka

Kategorie B – Bílá polosladká vína (z 12)

Burgundské šedé 2015 české zemské víno – Pavel Bulín

Kategorie E – červená vína suchá a polosuchá (ze 32)

Cabernet cortis 2015 výběr z bobulí – Vinné sklepy Kutná Hora s.r.o

Nejlepší kolekce:  Luděk Vondrák

Výsledky Národní soutěže vín 2016 – Oblast Čechy

 

Šampion a vítězové kategorií 2015

 

Kategorie A – bílá vína suchá a polosuchá

Rulandské šedé 2014 české zemské víno – Sklep Grébovka

Kategorie B – bílá polosladká vína

Sylvánské zelené 2014 jakostní víno odrůdové – Česká zemědělská univerzita v Praze

Kategorie C – sladká vína

Ryzlink vlašský, Tramín červený 2010 slámové víno – Botanická zahrada hl. města Prahy

Kategorie D – růžová vína

Rulandské modré rosé 2014 pozdní sběr – Botanická zahrada hl. města Prahy

Kategorie E – červená vína suchá a polosuchá

Rulandské modré 2011 výběr z hroznů – Botanická zahrada hl. města Prahy

Kategorie G – sekty s.o.

Rulandské modré 2013 jakostní šumivé víno – Vinné sklepy Kutná Hora, s. r. o.

Nejlepší kolekce: Česká zemědělská univerzita v Praze

Výsledky Národní soutěže vín 2015 – oblast Čechy

 

Šampion a vítězové kategorií 2014

 

Kategorie A – bílá vína suchá a polosuchá

Muškát moravský 2013 české zemské víno – Vinařství pod Sedlem, s. r. o.

Kategorie B – bílá polosladká vína

Pinot gris botrytický sběr 2010 jakostní odrůdové víno – Zdeněk Vybíral, Vinařství Sv. Tomáše Malé Žernoseky

Kategorie C – sladká vína

Svatovavřinecké 2011 slámové víno – Vinné sklepy Kutná Hora, s. r. o.

Kategorie D – růžová vína

Pinot noir 2013 pozdní sběr – Žernosecké vinařství, s. r. o.

Kategorie E – červená vína

Rulandské modré 2012 výběr z hroznů – Lobkowiczké zámeckého vinařství Roudnice nad Labem, s. r. o.

Kategorie G – sekty s.o.

Stanislav 2011 šumivé víno – Vinné sklepy Kutná Hora, s. r. o.

Nejlepší kolekce: Žernosecké vinařství s.r.o.

Výsledky Národní soutěže vín 2014 – oblast Čechy

 

Šampion a vítězové kategorií 2013

 

Kategorie A – bílá vína suchá a polosuchá cechy_sampion_2013

Šampion a vítěz kategorie: Rulandské šedé, výběr z hroznů 2012 – Žernosecké vinařství s.r.o.

Kategorie B – bílá polosladká vína

Ryzlink rýnský, výběr z bobulí 2007 – Luděk Vondrák

Kategorie C – sladká vína

Rulandské modré, výběr z hroznů 2012 – Školní statek, Mělník

Kategorie D – růžová vína

Modrý Portugal, jakostní víno 2012 – Lobkowiczké zámecké vinařství, Roudnice nad Labem

Kategorie E – červená vína

Rulandské modré, české zemské víno 2011 – Zlatá Praha, s.r.o.

Nejlepší kolekce

Žernosecké vinařství s.r.o.

 

Šampion a vítězové kategorií 2012

 

Kategorie A – bílá vína suchá a polosuchá

Šampion a vítěz kategorie: Ryzlink rýnský, pozdní sběr 2007 ze Školního statku Mělník

Kategorie B – bílá polosladká vína

Rulandské šedé, výběr z hroznů 2010 z Vinařství u sv. Tomáše Malé Žernoseky

Kategorie C – sladká vína

Svatovavřinecké, slámové víno 2011 společnosti Vinné sklepy Kutná Hora, s. r. o.

Kategorie D – růžová vína

Modrý Portugal rosé, jakostní víno 2011 od Lobkowiczkého zámeckého vinařství, Roudnice nad Labem

Kategorie E – červená vína

Neronet, české zemské víno 2011 od Lubomíra Bilíka z Prahy

Nejlepší kolekce

Školní statek Mělník

Výsledky Národní soutěže vín 2012 – oblast Čechy

 

Šampion a vítězové kategorií 2011

 

Kategorie A – bílá vína suchá a polosuchá tc_zernosecke_vinarstvi

Šampion a vítěz kategorie: Tramín červený, pozdní sběr 2009, Žernosecké vinařství, s.r.o.

Kategorie B – bílá polosladká

Vítěz kategorie: Rulandské bílé, pozdní sběr 2007, Česká zemědělská univerzita v Praze

Kategorie C – sladká vína

Vítěz kategorie: Rulandské šedé, výběr z bobulí 2007, Žernosecké vinařství, s.r.o.

Kategorie D – růžová vína

Vítěz kategorie: Rulandské modré, 2010, Vinařství v Tróji

Kategorie E – červená vína

Vítěz kategorie: Fratava, jakostní víno 2009, Lobkowiczké zámecké vinařství, s.r.o.

Nejlepší kolekce

Žernosecké vinařství, s.r.o.

 

Kompletní výsledky: dle odrůd, dle firem