NÁRODNÍ SOUTĚŽ VÍN – SLOVÁCKÁ PODOBLAST

Šampion a vítězové kategorií 2017

 

Kategorie A bílá vína suchá a polosucháŠampion Národní soutěže vín slovácké podoblasti

Vítěz kategorie: EGO No. 70 Chardonnay 2016 výběr z hroznů – Zámecké vinařství Bzenec s.r.o.

Kategorie B bílá polosladká

Vítěz kategorie: Sauvignon 2016 výběr z hroznů – Vinné sklepy Skalák/Ing. Leona Šebestová

Kategorie C sladká vína (bílá, růžová i červená)

Vítěz kategorie: Sauvignon 2015 slámové víno – Vinné sklepy Skalák/Ing. Leona Šebestová

Kategorie D růžová vína a klarety

Vítěz kategorie: Rulandské modré rosé 2016 výběr z hroznů – Ing. Luděk Botur

Kategorie E červená vína suchá a polosuchá

Šampion a vítěz kategorie: Alibernet 2015 pozdní sběr – Ing. Luděk Botur

Kategorie G sekty s.o.

Vítěz kategorie: Ryzlink rýnský 2013 jakostní šumivé víno s.o. – CHATEAU BZENEC, spol. s r.o.

 Nejlepší kolekce:

Vinné sklepy Skalák/Ing. Leona Šebestová – Dubňany

Výsledky Národní soutěže vín 2017 – Slovácká podoblast

 

Šampion a vítězové kategorií 2016

 

Kategorie A – bílá vína suchá a polosuchá (z 216 vín)sampion-nsv-2016-slo-rr-2015-ps-milan-sukal

Šampion a vítěz kategorie: Ryzlink rýnský 2015 pozdní sběr – Milan Sůkal

Kategorie B – bílá polosladká (ze 129 vín)

Vítěz kategorie: Tramín červený 2015 výběr z hroznů – Štěpán Maňák

Kategorie C – sladká vína (bílá, růžová i červená) (z 33 vín)

Vítěz kategorie: Chardonnay 2014 výběr z bobulí – Milan Sůkal

Kategorie D – růžová vína a klarety (z 36 vín)

Vítěz kategorie: Cuvée Pino 2015 moravské zemské víno – Vinařství Dvořáček LTM

Kategorie E – červená vína suchá a polosuchá (z 93 vín)

Vítěz kategorie: Zweigeltrebe 2014 pozdní sběr – Štěpán Maňák

Kategorie G – sekty s.o. (z 5 vín)

Vítěz kategorie: Bohemia Sekt Prestige brut 2014 jakostní šumivé víno s.o. – BOHEMIA SEKT s. r. o.

Nejlepší kolekce: Milan Sůkal – Nový Poddvorov

Výsledky Národní soutěže vín 2016 – Slovácká podoblast

 

Šampion a vítězové kategorií 2015

 

Kategorie A – bílá vína suchá a polosucháampion-chardonnayps2014barrique

Šampion a vítěz kategorie: Chardonnay 2014 pozdní sběr – MUDr. Pavel Kosík

Kategorie B – bílá polosladká

Vítěz kategorie: Chardonnay 2013 výběr z hroznů – Ing. Jaroslav Vaďura

Kategorie C – sladká vína (bílá, růžová i červená)

Vítěz kategorie: Pálava 2011 ledové víno – Metroflora s. r. o.

Kategorie D – růžová vína a klarety

Vítěz kategorie: Rulandské modré 2014 pozdní sběr – Petr Bunža

Kategorie E – červená vína suchá a polosuchá

Vítěz kategorie: Merlot 2013 výběr z hroznů – Štěpán Maňák

Kategorie F – červená vína polosladká

Vítěz kategorie: Zweigeltrebe 2012 výběr z bobulí – Štěpán Maňák

Kategorie G – sekty s.o.

Vítěz kategorie: Bohemia Sekt Prestige brut 2013 jakostní šumivé víno s.o. – BOHEMIA SEKT s. r. o.

Nejlepší kolekce: Ing. Jaroslav Vaďura – Polešovice

Výsledky Národní soutěže vín 2015 – Slovácká podoblast

 

Šampion a vítězové kategorií 2014

 

Kategorie A – bílá vína suchá a polosuchásampion

Vítěz kategorie: Rulandské bílé 2013 pozdní sběr – Stanislav Škrobák

Kategorie B – bílá polosladká

Vítěz kategorie: Pálava 2013 výběr z hroznů – Ing. Jaroslav Vaďura

Kategorie C – sladká vína (bílá, růžová i červená)

Vítěz kategorie: Sauvignon 2012 slámové víno  – Vinné sklepy Skalák/Ing. Leona Šebestová

Kategorie D – růžová vína a klarety

Vítěz kategorie: Cabernet Sauvignon Rose 2013 pozdní sběr- Rodinné vinařství Košut, s. r. o.

Kategorie E – červená vína suchá a polosuchá

Šampion a vítěz kategorie: Svatovavřinecké 2011 pozdní sběr – Vinum Moravicum, a. s.

Kategorie F – červená vína polosladká

Vítěz kategorie: Zweigeltrebe barrique 2011 výběr z bobulí – Vinařství Štěpán Maňák z Žádovic

Kategorie G – sekty s.o.

Vítěz kategorie: Crémant de Spielberg 2010 pěstitelský sekt – Spielberg CZ, s. r. o.

Nejlepší kolekce: Milan Sůkal – Nový Poddvorov

Výsledky Národní soutěže vín 2014 – Slovácká podoblast

 

Šampion a vítězové kategorií 2013

 

Kategorie A – bílá vína suchá a polosucháslovacka-sampion-2013

Šampion a vítěz kategorie: Tramín červený, výběr z horznů 2012 – BMVinařství, s. r. o. z Boršic z Tvrdonic

Kategorie B – bílá polosladká

Vítěz kategorie: Rulandské šedé, výběr z bobulí 2007 – Metroflora s. r. o. z Milotic

Kategorie C – sladká vína

Vítěz kategorie: Sauvignon Barriqu, slámové víno 2012 – Štěpán Maňák z Žádovic

Kategorie D – růžová vína

Vítěz kategorie: Cabernet Sauvignon, výběr z hroznů 2012 – Tomáš Krist z Milotic

Kategorie E – červená vína suchá a polosuchá

Vítěz kategorie: Dornfelder Barrique, výběr z hroznů 2011 – Štěpán Maňák z Žádovic

Kategorie F – červená vína polosladká

Vítěz kategorie: Merlot barrique, výběr z bobulí 2011 – Štěpán Maňák z Žádovic

Kategorie G – sekty s.o.

Vítěz kategorie: Bohemia Sekt Prestige brut – jakostní šumivé víno s.o. 2011 – BOHEMIA SEKT, s. r. o. ze Starého Plzence

Nejlepší kolekce

Milan Sůkal, Nový Poddvorov

Kompletní výsledky ke stažení zde

 

Šampion a vítězové kategorií 2012

 

Kategorie A – bílá vína suchá a polosuchá

Šampion a vítěz kategorie: Rulandské bílé, pozdní sběr 2011 – Víno Zlomek & Vávra s. r. o. z Boršic u Blatnice

Kategorie B – bílá polosladká

Vítěz kategorie: Sauvignon, pozdní sběr 2011 – Metroflora s. r. o. z Milotic

Kategorie C – sladká vína

Vítěz kategorie: Rulandské bílé, ledové víno  2010 – Milan Vašíček z Prušánek

Kategorie D – růžová vína

Vítěz kategorie: Frankovka, pozdní sběr 2011 – Zámecké vinařství Bzenec s. r. o.

Kategorie E – červená vína

Vítěz kategorie: Cabernet Sauvignon, výběr z hroznů 2009 – VINAŘSTVÍ Plešingr, spol. s r. o. z Rohatce

Kategorie F – sekty s.o.

Vítěz kategorie: Louis Girardot brut – jakostní šumivé víno s.o. 2008 – BOHEMIA SEKT, s. r. o. ze Starého Plzence

Nejlepší kolekce

Milan Sůkal, Nový Poddvorov

Kompletní výsledky ke stažení zde

 

Šampion a vítězové kategorií 2011 


Kategorie A – bílá vína suchá a polosuchslo-sampion-1

Vítěz kategorie: Chardonnay, pozdní sběr 2010, Kosík Pavel, MUDr. – Kosík vinařství

Kategorie B – bílá polosladká

Vítěz kategorie: Herbarium Moravicum – Muškát moravský, pozdní sběr 2009, Zámecké vinařství Bzenec s.r.o.

Kategorie C – sladká vína

Vítěz kategorie: Rulandské bílé, ledové víno 2010, Vašíček Milan

Kategorie D – růžová vína

Vítěz kategorie: Cabernet Sauvignon ROSÉ, pozdní sběr 2010, Žerotín a.s.

Kategorie E – červená vína

Šampion a vítěz kategorie: Rulandské modré, výběr z hroznů 2009, Milan Sůkal

Kategorie F – sekty s.o.

Vítěz kategorie: Chateau Bzenec brut, jakostní šumivé víno s.o. 2005, CHATEAU BZENEC, spol. s r.o.

Nejlepší kolekce

Milan Sůkal, Nový Poddvorov

 

Kompletní výsledky: dle odrůddle firem

 

Statut Národní soutěže vín 2011 – Slovácká podoblast